m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZDROWO PRZEZ CAŁY ROK VIII

 

W maju, uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Restauracji Świerczów. Warsztaty były elementem edukacyjnego programu prozdrowotnego „Zdrowo przez cały rok”. Dzięki uprzejmości Pana Jarosława Żołnowskiego mogliśmy zwiedzić Restaurację Świerczów, w tym również kuchnię i zaplecze kuchenne oraz uczestniczyliśmy w pokazie przygotowywania pizzy.

 

Było to niezapomniane przeżycie dla uczniów, którzy w trakcie warsztatów poznali profesjonalny sprzęt i proces produkcji pizzy, a następnie sami zamienili się w kucharzy i samodzielnie, ale pod czujnym okiem Szefa Kuchni, przyrządzili pizzę z ulubionych składników. Przygotowane przez dzieci pizze zostały upieczone, a następnie ze smakiem zjedzone. Po poczęstunku czekały nas jeszcze kolejne atrakcje.

Pan Jarosław Żołnowski przygotował dla wszystkich dzieci quiz związany z pizzą, jej historią, pochodzeniem, a także przygotowywaniem. Uczniowie, którzy dobrze odpowiedzieli na zadane pytania, w nagrodzę otrzymali bon na pizzę.

Serdecznie podziękowania dla Pana Jarosława Żołnowskiego – Restauracja Świerczów, za zaproszenie do restauracji, przeprowadzenie bardzo atrakcyjnych warsztatów oraz wspaniały poczęstunek.

 

Renata Boduch 

wstecz